בקר וצאן

בקר וצאן

אנו מאמינים ביכולת של כול מגדל להצליח. אנו גם מבינים שלכול אחד יש את הצרכים הייחודיים לו. לשם כך פיתחנו שיטת עבודה המאפשרת התאמה מלאה לדרישות הלקוח. ייצור מזון "תפור ללקוח" הוא רק השלב הראשון, אנו מפעילים מערך תמיכה הכולל מדריכים, תזונאים, וכלכלנים על מנת להביא את הלקוחות שלנו למיצוי מלא של היכולות שלהם.

בקר לחלב

תפארת החקלאות הישראלית. הרפת הישראלית מובילה מזה שנים את תעשיית החלב העולמית. בזכות שיתופי הפעולה וההדדיות בענף, הגיעו הפרות הישראליות למעמד של כוכבות ענף החלב העולמי.

בצמח תערובות אנו מספקים לרפתנים מגוון פתרונות הזנה: החל מחומרי גלם להכנת המנות בבית ועד למנה כולית המוגשת לאבוס פעם או פעמיים ביום. על מנת להשלים את הסל, אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מיטב המומחים בתחום.

בצמח תערובות אנו רואים בענף הבקר במרעה כחלק בלתי נפרד מהחקלאות המקומית. אנו מכירים בתרומה של העדרים לשמירה על השטחים הפתוחים ומניעת שריפות בשמורות הטבע.

על מנת לתרום את חלקינו, פיתחנו בצמח תערובות סדרת מזונות ללא הורמונים וזרזי גדילה המותאמת במיוחד לאותם עדרים ופרות. בנוסף, אנו משווקים קוביות הזנה ייעודיות הנותנות מענה למרעה הדליל בעונת הקיץ.

בקר לבשר

כרי המרעה הנרחבים של רמת הגולן, הגלבוע ורמת סירין הם האיזור המועדף לגידול  בקר בארץ. כבר במקרא הוזכרו פרות הבשן כפרות גדולות ומדושנות. העדרים המקומיים מבוססים על גזעים אירופאיים כגון הסימנטל, לימוזין והשרולה. גזעים אלו מצטיינים בבשר איכותי וטעים במיוחד. בשנים האחרונות, עם העלייה במודעות לבשר בקר איכותי, החלו הבוקרים להתנסות בגידול גזעים חדשים כגון האנגוס השחור והאדום. פרות האנגוס קטנות יותר מהפרות האירופאיות אך בשרן  משויש יותר ונחשב טעים במיוחד.

בוקרי אגודת "מרעה"

המגדלים את העדרים שלהם על פי תקנים מחמירים של שמירה על רווחת בעלי החיים ובריאותם, נהנים מתמיכה מלאה וליווי מקצועי לאורך כול שרשרת הגידול. אנו גאים במיוחד שניתנה לנו האפשרות להיות חלק ממיזם ציוני שכזה.

להכנת מנה קלה ופשוטה ברפת, אנו מציעים חליפה כוללת המכילה את כל מרכיבי המנה המרוכזים ובכך מאפשרת לרפתן ליהנות ממגוון רחב של חומרי גלם, מהוצאות פחת ותפעול נמוכות במיוחד ומגמישות רבה בהרכב המנה. העבודה עם החליפה הכוללת נותנת לרפתן שקט נפשי תוך שמירת השליטה על המנה

נוסף על החליפות אנו מציעים מגוון תערובות מכופתתות לכול שלבי הגידול של העגלים והעגלות. לרשות הרפתנים עומד צוות מקצועי המורכב מתזונאים ומדריכי ממשק והזנה.

צאן

גידול עיזים וכבשים נהוג באזורנו מעל ל-5000 שנה. בעלי החיים באותה עת היוו את בסיס הכלכלה, שהייתה מושתתת על סחר חליפין. מקומן של העיזים והכבשים בתרבויות הפגאניות היה רב והן סימלו לרוב כוח, עוצמה וקשר לשמיים.

ממשקי גידול הצאן רבים ומגוונים: עיזים חולבות, כבשים במרעה, כבשים חולבות וטלאים לפיטום. על אף השם "צאן" המשותף לכולם, כול ממשק הוא שונה וייחודי, ויש לבעלי החיים צרכים שונים.

בצמח תערובות, אנו נותנים מענה לכול צורך באשר הוא. חליפות מכופתתות, חלטה, תערובות פיטום וקוביות ליקוק לתיגבור המרעה. אנשי השדה והתזונאים מלווים את המגדלים לכול אורך שרשרת הגידול.

מתן בן ישי

איש הקשר שלכם

נשוי, אבא לשניים, בן קבוצת כנרת, גר כיום בקבוץ מנרה. האהבה מגיל צעיר לבעלי חיים הביאה אותי לחקלאות ולעבודה ברפת, ובהמשך ללימודי הנדסאי בע"ח במכללת רופין. הרצון שלי הוא לעזור למגדלים הגדולים והקטנים להרוויח תוך כדי הקפדה על רווחת הבקר והצאן והשתפרות מקצועית בתחום זה.